در این مقاله قصد داریم تا تجهیزات آزمون آکوستیک امیشن را معرفی نماییم.

“تکنیک NDT آکوستیک امیشن بر اساس تشخیص و تبدیل امواج الاستیک با فرکانس بالا به سیگنال‌های الکتریکی است”.

سنسورها

سنسورها برای “گوش دادن” به سیگنال‌های فرکانس بالا ساخته شده‌اند. سنسورهای آکوستیک امیشن مانند یک “گوش” بسیار حساس، صدای ماده را به شکل موج‌های قابل استفاده AE تفسیر می‌کنند. علاوه بر این، سنسورهای AE به درک چگونگی رفتار مواد در محیط طبیعی خود،کمک می‌کنند.

سنسورهای AE یک پیوند حیاتی در تعیین نحوه اعمال راه حل‌های اصلاحی و تعمیرات برای حل مشکلات ساختاری هستند. سنسورهای AE برای آزمایش مخازن ذخیره سازی، مبدل های حرارتی، لوله کشی، راکتورها، دستگاه های بالابر هوایی و همچنین نیروگاه های گازی، پتروشیمی و هسته‌ای استفاده می‌شوند.

تجهیزات جانبی

تجهیزات جانبی آزمون آکوستیک امیشن شامل کابل‌کشی، کوپلنت، نگهدارنده مغناطیسی و موجبر است.

سیستم های قابل حمل

سیستم‌های قابل حمل راه‌حل‌های نوآورانه‌ای را برای آزمایش انتشار صوتی برای استفاده در مکان‌های مختلف آزمایش ارائه می‌دهند. سیستم‌های قابل حمل توانایی اجرای عملکردهای تست AE را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. در حالی که استفاده از سیم‌های سنگین و رایانه‌های بزرگ را به حداقل می‌رسانند. هر سیستم یک تجربه کاربری بصری ارائه می‌دهد و برای فضاهای آزمایشی محدود و منحصر به فرد ایده آل است.

Pocket AE-2: سیستم آکوستیک امیشن 2 کانالی قابل حمل

Pocket AE-2 یک سیستم آکوستیک امیشن دو کاناله (AE) کامپیوتری با کارایی بالا است. این سیستم تمام عملکرد، قابلیت‌ها و ویژگی‌های سیستم AE بزرگتر و گران‌تر MISTRAS (پهنای باند وسیع، سرعت، ویژگی‌های AE، نرخ نمونه‌برداری، پردازش شکل موج، AE قابل شنیدن) را در یک بسته فشرده با باتری ارائه می‌دهد که ایده آل برای موقعیت‌هایی که برق به راحتی در دسترس نیست. قابلیت حمل و ویژگی‌های همه کاره آن، آن را برای تشخیص نشت، شناسایی مواد و فرآیندها و بازرسی دقیق ایده آل می‌کند.

ویژگی ها

 • تمام ویژگی‌های عملکرد استاندارد مانند سیستم AE چند کاناله مبتنی بر PCI PAC را دارا میباشد.
 • قابلیت حمل دستی برای آزمایش سریع و کارآمد.
 • کامپیوتر نوع PDA با استفاده از سیستم عامل فشرده Microsoft Windows-CE، آشنا و آسان برای استفاده.
 • از سنسورهای کم توان غیرفعال AE استاندارد PAC با یک پیش تقویت کننده داخلی AE استفاده می‌کند.
 • ضبط شکل موج 16 بیتی A/D و پردازش سیگنال AE محدوده دینامیکی گسترده ای را بدون نیاز به کنترل بهره ارائه می‌دهد.
 • باتری‌ها به راحتی تعویض می‌شوند و خارج از سیستم AE (با شارژر اختیاری) قابل شارژ هستند.
 • صفحه کلید عددی با کلیدهای عملکردی برای تنظیم و کنترل سریع و آسان.

پیش تقویت کننده ها

پیش تقویت‌کننده‌ها سیگنال AE را که با دامنه بسیار کم از سنسورهای AE تولید میشود را تشخیص می‌دهند. آنها سیگنال را به اشکال تقویت شده و قابل استفاده تبدیل می‌کنند. از آنجایی که برنامه‌ها و شرایط آزمایش متفاوت است، نیازهای پروژه نیز ممکن است تغییر کند. پیش تقویت‌کننده‌ها که همراه با نرم‌افزار تخصصی AE کار می‌کنند، اندازه سیگنال را در طول فرآیند جمع‌آوری داده‌ها تعدیل می‌کنند و به تولید نتایج دقیق کمک می‌کنند.

سیستم های چند کاناله

سیستم‌ها را می‌توان با یکدیگر هماهنگ کرد تا تعداد زیادی کانال را در خود جای دهد. قابلیت‌های محصول چند کاناله به کاربران اجازه می‌دهد تا فرکانس‌های AE را به طور همزمان نظارت و ضبط کنند. محصولات چند کاناله دارای بردهای تخصصی AE هستند که برای استفاده از چندین سنسور AE طراحی شده‌اند تا تجزیه و تحلیل جامع‌تر دارایی را انجام دهند.

سیستم های چند کاناله تجهیزات آکوستیک امیشن

MICRO-II – شاسی COMPACT PCI AE

شاسی تجهیزات آکوستیک امیشن

Micro-II یک شاسی صنعتی است که برای فعال کردن قابلیت‌های تست AE قدرتمند در یک فرم فشرده ساخته شده است. این شاسی طراحی شده است تا به عنوان یک سیستم رومیزی از طریق اتصال مستقیم به مانیتور، صفحه کلید و ماوس یا به عنوان یک سیستم از راه دور که توسط یک رایانه نوت بوک از طریق رابط اترنت گیگابیتی آن کنترل می شود، کار کند. شاسی Micro-II شامل تمام ویژگی های یک رایانه شخصی استاندارد، از جمله CPU کم مصرف، پورت های USB و اتصال به شبکه، و همچنین ویژگی های تخصصی مانند LED های AE Hit یکپارچه، و قابلیت خروجی صدای اختیاری برای نظارت AE با استفاده از بازخورد صوتی است. شاسی با وزن کمتر از 20 پوند (9 کیلوگرم)، قابلیت حمل راحت را ارائه می‌دهد.

 

نرم افزار AEWIN

AEwin یک برنامه مبتنی بر Windows برای پردازش شکل موج، نمایش و ذخیره‌سازی سریع انتشار صوتی (AE) در زمان واقعی است. یادگیری، کارکرد و استفاده از AEwin آسان است. این نرم‌افزار دارای تمام قابلیت‌های اکتساب، نمودار و تجزیه و تحلیل به علاوه بسیاری از ویژگی‌های دیگر برای سهولت تجزیه و تحلیل داده‌ها است که مشتریان در یک سیستم AE انتظار داشتند. AEwin تجزیه و تحلیل AE را با قابلیت های گرافیکی دو بعدی و سه بعدی و سفارشی کردن نمایش گراف ارائه می‌دهد. انواع گراف‌ها شامل هیستوگرام‌های دو بعدی، نمودارهای خطی و نمودارهای سه بعدی، شکل موج ها، FFT ها و نمودارهای متعدد در یک نمودار واحد با گزینه‌های رنگ آمیزی می باشد.

بردها

بردهای AE چند کاناله به بدست آوردن مکان‌های دقیق سیگنال‌های AE و انجام تحلیل‌های آماری برای تعیین یکپارچگی ساختار تحت آزمایش کمک می‌کنند. بردهای AE در ارتباط با چندین سنسور AE، سیگنال‌های AE را برای بازیابی و نتایج بهینه داده تفسیر می‌کنند. این بردها به‌طور یکپارچه در شاسی چند کاناله قرار می‌گیرند و می‌توانند با بردهای اضافی برای تفسیر سیگنال‌های ورودی از یک تا صدها سنسور AE جفت شوند. بردها بازیابی داده‌های AE را تسهیل می‌کنند و به مهندسان کمک می‌کنند تا تعمیرات اصلاحی یا راه حل مناسب برای دارایی را تعیین کنند.

بردهای تجهیزات آکوستیک امیشن

1283 - USB AE NODE از تجهیزات آکوستیک امیشن

1283USB AE NODE

1283 – USB AE NODE یکی از تجهیزات آزمون آکوستیک امیشن با امکانات کامل و کم هزینه است که به راحتی به پورت USB رایانه شخصی یا لپ‌تاپ کاربر متصل می‌شود و از آن تغذیه می‌شود تا قابلیت حمل و تطبیق را به حداکثر برساند. در حالی که این سیستم دارای تمام ویژگی‌ها، قابلیت‌ها و عملکرد یک شاسی بزرگ‌تر و مستقل است، کاربران از مزایای اتصال USB نیز بهره‌مند می‌شوند. که به معنی قابلیت حمل و اتصال است.

ویژگی ها

 • از طریق پورت USB تغذیه و کار می‌کند.
 • پیش تقویت‌کننده داخلی و قدرت برای پیش تقویت‌کننده‌های خارجی.
 • وضوح 8 بیت، فرکانس نمونه برداری 20 مگاهرتز.
 • دارای فیلترهای دیجیتال آنالوگ و قابل برنامه‌ریزی.

 

تجهیزات آزمـون آکوستیک امیشن

print